
KoněČesky.cz Vás zvou na
5. ONLINE SUMMIT
6. - 7.9.2025 | ONLINE | PLATFORMA ZOOM
NA CO SE TĚŠIT?
Online summit pro milovníky koní a jezdeckého vzdělávání slaví již pátý ročník – a bude to stát za to!
Tentokrát vás čeká 5 samostatných přednášek od inspirativních odborníků z různých oblastí jezdeckého světa. Každý webinář nabídne unikátní téma, vlastní perspektivu a praktické rady pro každodenní praxi.
Délka jednotlivých webinářů bude cca 60–75 minut + 15 minut na vaše dotazy. Mezi webináři bude vždy krátká pauza na občerstvení nebo protažení.
Tento kompaktní formát šetří váš čas i peněženku – a zároveň přináší maximum hodnoty.
Konkrétní přednášející a témata webinářů naleznete níže.
(organizátor si vyhrazuje právo na změnu pořadí jednotlivých webinářů v případě potřeby)
Webináře budou nahrávány a budou dostupné po dobu 30 dní po skončení summitu všem účastníkům. Záznamy budou zveřejněny do několika dní po summitu.
Vzdělaný jezdec = lepší jezdec.
Těšíme se na vás na summitu :)
Registrace je otevřena do 3.9.2025 (včetně)
KDY?
6. - 7.9.2025
KDE ?
ONLINE
PLATFORMA ZOOM
CENA ?
1000 CZK
BUDE ZÁZNAM?
Ano, po dobu
30 dní po summitu.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ

MVDr. Ronald Bodnár
Jsem veterinární lékař věnující se koňské problematice. Mojí specializací je stomatologie koní, kterou jsem se zabýval během svého působení ve Velké Británii. S koňmi jsem se poprvé setkal na naší rodinné farmě na Slovensku. Do Čech jsem se odstěhoval za studiem veterinárního lékařství v roce 2007. Během svého studia jsem měl možnost studovat a stážovat v zahraničí (Kanada, Belgie, Egypt, USA). Po absolutoriu jsem se svojí ženou odešel na Britské ostrovy za dalším vzděláním a získáním praktických zkušeností. Po dobu pěti let jsem působil jako veterinární lékař na koňské klinice Pool House Equine Clinic. V rámci kontinuálního vzdělávání jsem absolvoval dvouleté studium na Univerzitě v Liverpoolu se zaměrěním na koňskou stomatologii, které jsem úspěšně ukončil teoretickou a praktickou zkouškou v roce 2020 (Certificate in Advanced Veterinary Practice-Equine Dentistry). V roce 2019 jsem také získal pozici rezidenta v koňské stomatologii pod vedením evropského specialisty Dr. Sam Hole, Dipl.EVDC. Od roku 2021 působím jako terénní veterinární lékař v České republice, kde nabízím všeobecnou péči pro svoje klienty v oblasti Praha-Východ a stomatologické služby po celé republice. Jsem členem představenstva české hipiatrické společnosti a mám za sebou přednáškovou činnost na Slovensku a Čechách na téma stomatologie u koní.

Mgr. et Bc. Monika Pavlačková
Jsem původně vystudovaná fyzioterapeutka, ale moje profesní cesta se od začátku ubírala komplexnějším směrem. Fascinovalo mě propojení těla, mysli a emocí, a tak jsem se kromě klasické fyzioterapie začala věnovat i dalším přístupům – od osteopatie (viscerální, kraniosakrální a neurální manipulace), přes polaritní terapii až po tradiční čínskou medicínu a psychosomatiku. Díky těmto zkušenostem mohu nabídnout celostní pohled na člověka a jeho zdraví. Moje celoživotní vášeň pro koně mě přirozeně vedla k tomu, hledat souvislosti mezi lidským tělem, emocemi a vztahem ke koni. Dnes mě nejvíc naplňuje práce s lidmi – pomáhám jim vnímat vlastní tělo, objevovat pohybové i emoční souvislosti a skrze to zlepšovat nejen jejich zdraví, ale i komunikaci a spolupráci s koněm. Mojí vizí je vytvářet prostor pro poznání a růst – ať už prostřednictvím individuální terapie nebo sdílením poznatků na workshopech a vzdělávacích akcích. Protože když porozumíme sobě, porozumíme i svému koni.

MVDr. Ivana Ruddock
Jmenuji se Ivana Ruddock. Absolvovala jsem brněnskou Veterinární univerzitu, kam jsem se po studiích na krátkou dobu vrátila jako asistentka na Anatomickém ústavu. Vedla jsem praktická cvičení pro studenty prvního ročníku.
V roce 1999 jsem objevila manuální techniku The Equine Touch, která mě oslovila svou účinností i teorií práce s měkkými tkáněmi. Od roku 2000 jsem se stala její součástí a společně se svým manželem Jockem jsem se podílela na jejím rozvoji. Jako instruktorka ET jsem se vždy snažila přiblížit svým studentům, co se děje v těle koně, co mohou cítit pod prsty a jak se lépe orientovat v měkkých tkáních.
Po letech jsem se tak znovu vrátila k anatomii a především k anatomickým pitevním studiím. Ty mi umožnily výrazně prohloubit mé znalosti, zmapovat jak svaly, tak i fascie, které si mezitím získaly pozornost v humánní anatomii a fyziologii. Fotografie a videa z pitev jsem nejprve zpracovala do jednoduchého anatomického atlasu určeného zejména pro tzv. „bodyworkery“ – jako praktickou pomůcku pro zobrazení struktur pod kůží koně.
Později jsem připravila online kurz Pitva koně pro studenty, kteří chtěli poznat tělo takové, jaké skutečně je – vidět jeho propojenost a celistvost, kterou je jen velmi obtížné vystihnout v učebnicích.

Mgr. Jasana Koláčková
Patřím mezi celoživotní nadšence do chování zvířat a vzdělávání se v této oblasti. Mým cílem je pochopit a rozkrýt taje nejen emočního světa zvířat (koní a psů) a pomocí propojení vědeckých poznatků z různých odvětví (etologie, neurovědy, psychologie, fyziologie,…) přispívat ke zlepšování kvality života našich zvířecích parťáků a jejich lidí. Cesta mě zatím dovedla k aktuálnímu studiu doktorského programu Ochrana zvířat, welfare a etologie na Veterinární univerzitě, absolvování magisterského studia welfare zvířat, absolvování kurzu Aplikovaného chování koní od zahraniční behavioristické organizace Equine behaviour affilation, kde jsem aktuálně v tréninku na REPS (registered equine psychology specialist). Kromě výše zmíněného mám za sebou intenzivní studium v průběhu let v podobě hromady kurzů, seminářů, konferencí, webinářů a dalších akcí od zahraničních i některých českých trenérů, behavioristů, etologů, fyzioterapeutů apod. Mimo jiné pracuji pro Psí školu Koira, kde řeším především případy problémového chování psů pomocí force free metod a s využitím novodobých poznatků sahajících za hranice teorie učení.

MVDr. Kateřina Černá
Jmenuji se Kateřina Černá a jsem veterinární lékařka, IAVC certifikovaná veterinární chiropraktička a Certified Equine Kinesiology Taping Therapist.
Po řadě let klasické veterinární praxe na klinice i v terénu jsem se rozhodla posunout svou práci s koňmi jiným směrem. Proto jsem obrátila svou pozornost ke studentskému snu - manuální terapii pohybového aparátu koní jako celku. Startovní čára pro mne byl kurz veterinární chiropraxe od IAVC, který naprosto změnil můj pohled na koně. Zároveň mi odhalil množství ,,hlubokých králičích nor,, co se zdraví a komfortu koně týče. Proto se od té doby pravidelně účastním dalších vzdělávacích kurzů od IAVC i jiných zahraničních institucí, kde pronikám hlouběji do biomechaniky pohybu koně, fungování koňského těla jako celek a problematiky jejich komfortní spolupráce s člověkem. Na cestě pomoci koním k lepšímu životu je pro mě důležité, kromě práce s pacienty samými, i vzdělávání majitelů či jezdců a aktivní spolupráce s nimi. Protože blaho koně je podle mě závislé hlavně na zodpovědnosti a informovanosti majitele/jezdce.
PROGRAM
.jpg)
Sobota 16:00
Kateřina Černá
Kissing spines v souvislostech
V této přednášce se zaměříme na kissing spines, ale i na bolestivost hřbetu koně obecně. Spíše než nejnovější vědecké poznatky bych s Vámi ráda sdílela moje zkušenosti s bolavými zády u koní. Zopakujeme si určitá notoricky známa fakta o kissing spines a představíme si určité problematické aspekty tohoto onemocnění, například co se týče diagnostiky a vzniku onemocnění. Mým cílem je nabídnout Vám širší pohled na toto onemocnění, poukázat na způsoby prevence a řešení, a probrat metody managementu – tak abyste kissing spines hlavně mohli předcházet anebo ho efektivněji řešit.
.jpg)
Sobota 18:00
Ivana Ruddock
Tělo koně jako dynamický systém
Ve svém příspěvku bych ráda použila materiály právě z pitev (citlivě zpracované) a představila tělo koně jako dynamický, komplexní systém, kde fascie tvoří jednu z integrujících tkání. Chtěla bych připomenout, že každý kůň je individuální, unikátní i svou anatomií, a bude vyžadovat jedinečný přístup – tedy i při použití manuální techniky. Ráda bych ukázala, jak je tělo schopné adaptace a přizpůsobení, což je patrné i na architektuře fascií, kde jsou právě tyto změny velmi dobře viditelné. Já jsem například díky této zkušenosti pochopila, že to, co my často označujeme jako dysfunkci nebo problém, ve skutečnosti nemusí být opravdovým problémem. Často se jedná o snahu těla zachovat funkčnost – a tedy přežít.
.jpg)
Sobota 20:00
Přednáška se bude zabývat emočním světem koní a rolí jejich nervové soustavy ve vnímání světa a prožívání. Přiblíží vám i pojem wellbeing a rozkryje, co vše se pod ním skrývá. Jedna z částí se bude věnovat i problematice traumatu a traumatické zkušenosti. Záměrem bude i převedení teoretických informací do praxe v podobě konkrétních věcí a scénářů, kterými můžeme pozitivně ovlivnit kvalitu života našich čtyřkopytných svěřenců.
.jpg)
Neděle 16:00
Ronald Bodnár
EOTRH - mám se bát tohoto onemocnění?
V tomto webináři si vysvětlíme, co to znamená EOTRH, koho postihuje, jaké jsou
příznaky, co potřebujeme k diagnostice a jestli jako majitel dokážu rozpoznat, že můj
koník je v bolesti. Budeme se zabývat tvářovým skóre a hodnocením bolestivosti.
Probereme možnosti terapie, průběh a rekonvalescenci.
.jpg)
Neděle 18:00
Monika Pavlačková
Jezdecký sed je zrcadlem těla:
Pohybová příprava jezdce začíná mimo koně
Kvalita našeho sedu, rovnováha i schopnost vnímat koně začínají mimo sedlo, v našem těle. V této přednášce si popovídáme o jednotlivých aspektech jezdecké zdatnosti – stabilitu středu těla, pružnost a koordinaci pohybu, schopnost uvolnění i vnímání. Zaměříme se na to, jak se tyto schopnosti rozvíjejí i mimo sedlo a jak ovlivňují naši jistotu a lehkost v sedle. Nahlédneme do častých příčin problémů v sedle a nabídnu inspiraci, jak si doma nebo ve volném čase formou jednoduchého pohybu, vědomého vnímání nebo malých denních rituálů zlepšit jezdecké schopnosti. Protože pohybová práce mimo sedlo je často klíčem k větší lehkosti, stabilitě i harmonii v sedle.
REGISTRACE
Pro registraci prosím vyplňte níže uvedený formulář.
Po vyplnění formuláře níže vám na uvedený email přijdou pokyny k platbě.
Registrace se stává závaznou až po uhrazení vstupného.
Registrace bude otevřena do 3.9.2025 - do toho termínu
je nutné mít uhrazeno vstupné pro platnou registraci.