top of page

KoněČesky.cz Vás zvou na

4. ONLINE SUMMIT

Téma: Prevence a péče 

17. - 18.3.2024 | ONLINE | PLATFORMA ZOOM

4. ONLINE SUMMIT

Online summit je zpět, tentokráte v novém formátu!

 

Tématem, kterého se zhostí naši odborní přednášející, je PREVENCE A PÉČE. Přidejte se k nám 17. - 18. 3. 2024 na živý přenos či později skrze záznam a vzdělávejte se Z POHODLÍ DOMOVA.

Oproti předchozím ročníkům máme tentokráte pouze 4 přednášející a tím pádem 4 webináře a témata. Tato varianta znamená nižší časovou náročnost pro vás a samozřejmě i nižší cenu.

Každý webinář bude trvat cca 60 - 75 minut + max. 15 minut na dotazy. Mezi webináři bude krátká pauza.

Konkrétní přednášející a témata webinářů naleznete níže.

(organizátor si vyhrazuje právo na změnu pořadí jednotlivých webinářů v případě potřeby)

Webináře budou nahrávány a budou dostupné po dobu 30 dní po skončení summitu všem účastníkům. Záznamy budou zveřejněny do několika dní po summitu.

Vzdělaný jezdec = lepší jezdec.

 

Těšíme se na vás na summitu :)

Registrace je otevřena do 14.3.2024 (včetně)

KDY?

17. - 18.3.2024

KDE ?

ONLINE

PLATFORMA ZOOM

CENA ?

 

800 CZK

BUDE ZÁZNAM?

Ano, po dobu 

30 dní po summitu.

PREDNASEJICI

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

DENISA_HECZKOVA.jpg

MVDr. Denisa Heczková

Jsem veterinární lékařka. V terénní praxi působím od roku 2017. Věnuji se kromě všeobecné terénní praxe především stomatologii a preventivní medicíně koní. Vzdělání jsem si doplnila studiem homeopatie (Diplome De Thérapeutique Homéopathique – C.E.D.H.), masérskou školou a kurzem Dornovy metody pro zvířata. Přispívám už několik let odbornými články na internetový portál veterinarni-lekari.cz. Jsem zakladatelkou projektu Zdravý kůň www.zdravy-kun.cz a autorkou e-Booku Odčervování koní. Absolvovala jsem 6-ti týdenní pobyt u drezúrní jezdkyně Anji Beran v Německu. Velmi se mi líbila její spolupráce s Dr. Gerdem Heuschmannem a filosofie tréninku. S koňmi mě pojí celoživotní vztah.  Velmi mě baví témata, která přímo souvisejí s chovem koní, se zootechnikou a zoohygienou. Jako dlouholetá majitelka koní vím, jak hodně může pomoci informovanost a vzdělávání. Byl to pro mne hlavní hnací motiv, proč jít studovat veterinární medicínu. Vědět více a více si pomoct sama. Své znalosti velmi ráda předávám dál. Vím, že prevence je základem pro zdravý chov koní. Jsem fascinována profesionálními sportovci, kteří si dokáží koně udržet ve špičkové kondici do velmi vysokého věku. Jako veterinární lékařka se snažím pečovat o zdraví koní komplexně a kladu přitom největší důraz na prevenci. Kromě klasické medicíny jsem velkým příznivcem nekonvenčních a podpůrných léčebných metod.

kristina_koudelova

Kristina Koudelová, EEBW

Dlouhodobě se zabývá rehabilitací a rekondicí koní formou manuálních terapií a následného sestavování tréninkových plánů na míru. Absolvovala několik studijních programů především v zahraničí a v současné době  je jediný certifikovaný Nerve Release Practitioner v ČR . Nerve Release je aktuálně její stěžejní technika pro ošetřování a práci s koňmi. Svou cestu za vzděláním však začínala ve Španělsku a Portugalsku na drezurních stážích zaměřených na klasickou drezuru a následně strávila 2 roky u Maria Schneidera, mistra akademického jezdeckého umění. Touha po hlubším pochopení souvislostí ji ale vede dál a stále hledá přístupy a postupy, které budou maximálně v souladu s korektní biomechanikou pohybu koně i člověka. Proto se s postupem času od svých kořenů akademika lehce distancuje a pracuje především v duchu BTMM, který vidí jako bodywork v pohybu. Protože věří v holistický přístup, nechybí jí ani certifikace zaměřená na jezdce (FME, Enlightened Equitation). Její srdcovkou je vrozená křivost u koní a otázka motorické laterality a tělesné asymetrie, kterým se věnovala i v rámci své diplomové práce. V poslední době se hodně zabývá tématikou vlivu nepadnoucího vybavení na hlavě koně na jeho pohyb, komfort a zdraví. 

SUMMIT_VERKA.jpg

MVDr. Věra Benešová

Jmenuji se Věrka Benešová a jsem veterinární lékařkou působící v terénu na Vysočině. Už odmalička mě to „táhlo“ ke zvířatům, a přestože rodiče nepřekypovali nadšením, stala jsem se studentkou Veterinární univerzity v Brně. V roce 2013 jsem studium úspěšně zakončila promocí a o měsíc později nastoupila do praxe. Nejprve v terénu u čuníků, později u kraviček a nyní se pohybuji převážně kolem koňských pacientů. Již třetí rok jsem také lektorem na kurzech Dornovy metody pro koně. Díky zkušenostem z praxe a časté nevědomosti majitelů koní jsem se rozhodla pořádat vzdělávací semináře pro chovatele a jezdce. Témata jsou různorodá – První pomoc pro koně, Onemocnění dýchacího aparátu, Reprodukce koní či Civilizační choroby. Semináře jsou pořádány po celé České republice a jsou doplněny o praktické poznatky z řad mých pacientů, včetně záznamů z vyšetření. Mým cílem je proškolený a uvědomělý majitel, který zvládne správně vyhodnotit závažnost situace a umí věcně komunikovat se svým veterinárním lékařem.

babavopa.jpg

Barbora Vopálenská, AdvCertVPhys, EEBW

U koní se pohybuji od svých 6 let. Samotné fyzioterapii koní se věnuji od roku 2016. V minulosti jsem studovala v zahraničí, kde jsem dosáhla své nynější kvalifikace Magistr věd v oblasti Veterinární Fyzioterapie. Prevence v péči o koně je z mého pohledu obrovskou zodpovědností nás všech, kteří si dobrovolně zvolíme cestu životem v partnerství s koněm. Povinnost poskytnutí  základních potřeb a dostatečnou péči, včetně prevence,  ke spokojenému životu koně  by nemělo být nic neobvyklého. 

PROGRAM

PROGRAM

21.jpg

Neděle 17:00

Denisa Heczková
Vnitřní parazité koní – základní informace, které je dobré vědět a znát

Ve své praxi se s tématikou vnitřních parazitů setkávám velmi často. V přednášce bych se ráda zaměřila na hlavní zásady, jak k parazitární infekci přistupovat z pohledu majitele, čili především preventivně. Zaměříme se společně na to, abyste dokázali své koně správně odčervovat a abyste se lépe orientovali v nabídce odčervovacích přípravků. Zdůrazním časté chyby a omyly, které odčervování koní doprovází.  Do přednášky také zahrnu nejčastější zdravotní problémy, se kterými jsem se doposud ve své praxi setkala a také odpovědi na často se opakující otázky, se kterými se na mě obracíte.

22.jpg

Neděle 19:00

Barbora Vopálenská
Co (ne)víme o headshakingu

Na tomto webináři si uděláme komplexní přehled odborných studií a současných vědeckých znalostí o headshakingu. Budeme se věnovat nejnovějším objevům a pochopení tohoto jevu, přičemž se zaměříme na to, co o headshakingu již víme a jaké jsou současné terapeutické přístupy a možnosti.

23.jpg

Pondělí 17:00

MVDr. Věra Benešová

Obezita, EMS a IR

Webinář je zaměřen na problémy, které jsou v dnešní době velmi časté a spojené s moderním managementem koní, jejich výživou, ale také genetikou. Blahobytné podmínky chovu koní s sebou nesou rizika v podobě metabolických onemocnění, jejich aktivní využívání a neustálé vystavování stresu ohrožuje jejich trávicí trakt.
Témata webináře:
- obezita u koní a s ní spojená rizika
- inzulínová rezistence
- metabolický syndrom

24.jpg

Pondělí 19:00

Kristina Koudelová, EEBW
Hirudoterapie

V tomto webináři se zaměříme na poskytnutí obecného přehledu o používání pijavic, s důrazem na to, že úspěšné využití pijavic často vyžaduje více sezení. Nebudeme poskytovat konkrétní návody na jejich aplikaci, neboť pro správné a bezpečné použití pijavic je nezbytné mít specifické vzdělání a být si vědom možných rizik a vhodnosti metody v jednotlivých případech.

REGISTRACE

REGISTRACE

Pro registraci  prosím vyplňte níže uvedený formulář.

Po vyplnění formuláře níže vám na uvedený email přijdou pokyny k platbě. 

Registrace se stává závaznou až po uhrazení vstupného.

Registrace bude otevřena do 14.3.2024 - do toho termínu

je nutné mít uhrazeno vstupné pro platnou registraci.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem komunikace a organizace tohoto kurzu.

Registrace

Tento formulář už nelze odeslat.

bottom of page