top of page

PŘÍSTUP K ZÁZNAMŮM Z:

PRVNÍHO ONLINE SUMMITU

Téma: WELFARE

ONLINE | 6 TÝDNŮ PŘÍSTUPU | 5 PŘEDNÁŠEK 

WELFARE

NA PRVNÍM

MÍSTĚ

PŘÍSTUP K ZÁZNAMŮM Z PRVNÍHO ONLINE SUMMITU (2021)

 • Byli jste na letošním ročníku summitu a mrzí vás, že jste to loni propásli?

 • Našli jste na loňském summitu téma, které vás zajímá až letos?

 • Máte prostě jen chuť si rozšířit povědomí na různý koňo-témata?

Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, pak je tu právě pro vás možnost získat přístup k 5 přednáškám z minulého ročníku (2021) online summitu, a to na dobu 6 týdnů! Během této doby můžete kdykoliv zhlédnout kteroukoliv přednášku, kdykoliv budete mít čas a chuť.

REGISTRACE UKONČENA

KDY ?

1.12.2023 - 27.12.2022

KDE ?

 

ONLINE

CENA ?

750 CZK

33 EUR

(150 CZK/přednáška)

OBSAH ?

5 přednášek,

5+hodin videa

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

babavopa.jpg

Barbora Vopálenská, MSc., AdvCertVPhys, EEBW

Jmenuji se Barbora Vopálenská  a u koní se pohybuji od svých 6 let. Samotné fyzioterapii koní se věnuji od roku 2016. V minulosti jsem studovala v zahraničí, kde jsem dosáhla své nynější kvalifikace Magistr věd v oblasti Veterinární Fyzioterapie. Welfare koně je z mého pohledu obrovskou zodpovědností nás všech, kteří si dobrovolně zvolíme cestu životem v partnerství s koněm. Povinnost poskytnutí  základních potřeb ke spokojenému životu koně  by nemělo být nic neobvyklého. Bohužel ale kvůli desinformacím na sociálních médiích často narazíme. Welfare koně se tak mění do podob, které vyhovují spíše majitelům, než jejich koním.

magd.jpg

JUDr. Magda Frantlová,
EEBW, CEE

Jmenuji se Magda Frantlová a věnuji se pasování a zprostředkování koupě či prodeje jezdeckých sedel. Koním, sportu s nimi a chovu se věnuji od dětských let a amatérsky jsem sportovala převážně s mladými koňmi do úrovně aktuálních CNC** (S) ve všestrannosti a L v parkuru a drezuře. Jsem instruktor jezdectví. K profesionální práci kolem koní jsem dostala zajímavou oklikou z mé původní profese, když jsem ze zájmu studovala profesní kvalifikaci EEBW v UK. Při zpracovávání případových studií k této kvalifikaci jsem si všimla, že většinu „nálezů“ koním působí právě nepadnoucí sedla. To, a má vlastní „nekonfekční“ klisna mě přivedli k tomu se problematice dále věnovat a snažit se po světě najít ty nejlepší možnosti vzdělání v oboru. V roce 2016 jsem ukončila vzdělání u asociace Saddlefit 4 life a stala se Certified Equine Ergonomist. V současné době ukončuji vzdělávací kurz a kvalifikaci pod patronací britské Society of Master Saddlers. Také jsem spolupracovala a spolupracuji s několika špičkovými zahraničními sedláři a sedlářstvími.  Z pohledu mého a mojí profese za zásadní považuji, aby lidé uvážlivě volili vhodný způsob jezdeckého využití svých zvířat s ohledem na jejich zdravotní stav, talent a úroveň výcviku, a také své jezdecké schopnosti a časové možnosti.

klarka.jpg

Ing. Klára Mikulášková, Ph.D.

Jmenuji se Klára Ničová a koně mě fascinují od útlého věku, a tak se stali nejenom mou zálibou, ale i profesním zaměřením. Zabývám se etologií a biologií koní v rámci doktorského studia na České zemědělské univerzitě a na oddělené etologie ve Výzkumném ústavu živočišné výroby, v. v. i. Při práci s koňmi kombinuji nejnovější vědecké poznatky s principy akademického jezdeckého umění. Učím jezdce a majitele koní vnímat chování koní a vzájemnou komunikaci s důrazem na chápání kognitivních schopností koní, které by neměly být přeceňované, ale ani podceňované. Pracovat s koňmi bychom tak měli vždy v závislosti na jejich aktuálním stavu s důrazem na zachování jejich welfare, které vychází z biologie daného druhu. Ale co si pod slovem welfare představit? To a mnohem vice společně probereme během mé přednášky:

„Kognitivní schopnosti koní, aneb vnímáme to stejně?“

venya.jpg

Ing. Veronika Bonebakker

Volám sa Veronika Bonebakker. V 16 rokoch som si začala vďaka mojej nebezpečnej kobyle Dakote uvedomovať, že tradičný pohľad na kone je prekonaný. Odporúčanie znelo: utratiť.  Moja snaha nájsť si k Dakote cestu mi odkryla svety u nás vtedy nepoznané. Zaviazala som sa, že budem robiť svet koní lepším. Vedecká sféra dnes pozná veci, ktoré sme v histórii spolužitia netušili. Je čas tieto informácie uplatňovať v praxi a zlepšiť tak koňom život. Už 15 rokov si plním sen a vzdelávam seba a následne majiteľov o tom, ako lepšie porozumieť koňom.  Úroveň vedomostí majiteľa totižto priamo vplýva na welfare. My ľudia sme stále zameraní na to, čo má kôň spraviť pre nás, ale málokedy sa zamyslíme nad tým, čo môžeme spraviť my pre neho. Zabudnime na chvíľu na svoje požiadavky a pozrime sa na život nášho koňa jeho očami. Aký život žije? Ako mu ho môžeme vylepšiť?

IMG_6775.JPG

Bc. Kateřina Toušková

Jmenuji se Kateřina Toušková, věnuji se fyzioterapii u lidí. Koně a jezdectví jsou součástí mého života už od dětství a od loňského roku je s nimi spojena i má práce. K propojení fyzioterapie a jezdectví jsem se dostala díky práci na grantovém projektu, který se stal mojí motivací pro vzdělávání se i v zahraničí. V roce 2020 jsem absolvovala kurzy Franklin Method Equestrian v Anglii a Holandsku a stala jsem se tak trenérem FME Level 1. Ve své práci se věnuji tréninku jezdeckého sedu v souladu s principy biomechaniky pohybu, aby se eliminovalo působení našich vlastních asymetrií na koně. Welfare zvířat by mělo být prioritou každého majitele a zajištění základních potřeb je myslím samozřejmostí. Ale podle mě je dobré se zamyslet také nad tím, jak v jezdectví můžeme eliminovat negativní dopad našich vlastních zdravotních problémů na welfare koně.

PŘEDNÁŠKY

pexels-rodolfo-quirós-1848725.jpg

Bolest koní a jak jí odhalit

babavopa.jpg

Barbora Vopálenská

DSC_3347.JPG

Pohoda pod sedlem
 

IMG_6775.JPG

Kateřina Toušková

Wild%20Horses%20on%20the%20Prarie_edited

Kognitivní schopnosti koní, aneb vnímáme to stejně?

klarka.jpg

Klára Mikulášková

venya.png

Život, ktorý baví
 

venya.jpg

Venya Bonebakker

sedlo2.jpg

Welfare koní z pohledu pasování sedel

magd.jpg

Magda Frantlová

JAK TO BUDE PROBÍHAT?

 1. Zaregistrujete se ve formuláři níže

 2. Na uvedený email vám v zápětí dorazí pokyny k platbě 

 3. Uhradíte registraci (nejpozději do 27.10.2022 musí být peníze na našem účtu, aby byla registrace platná)

 4. Do 48hodin vám dorazí potvrzení a platnosti registrace

 5. Dne 8.11.2022 vám dorazí email s odkazy na záznamy

 6. Můžete začít sledovat

 7. Dne 27.12.2022 končí platnost, tedy od 28.12.2022 již videa nebudou dostupná

REGISTACE

REGISTRACE

Pro registraci  prosím vyplňte níže uvedený formulář.

 

Po vyplnění formuláře níže vám na uvedený email přijdou

pokyny k platbě. 

 

 

Registrace se stává závaznou až po uhrazení vstupného.

REGISTRACE UKONČENA

 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

 • Zaregistroval jsem se a stále nemám přístup k záznamům, co je špatně?
  Přístup k záznamům rozešleme všem registrovaným zájemcům, kteří uhradili platbu, během dne 1.7.2024.
 • Kdy získám přístup k záznamům a jak dlouho je budu mít?
  Přístupy rozešleme během 1.7.2024 a videa budou stažena 2.10.2024, poté už nebudou záznamy dostupné. Máte tedy 3 měsíce na zhlédnutí :)
bottom of page