top of page
Rustic Meal Facebook Event Cover Photo (5).png

O ČEM TO BUDE?

Během tohoto dvoudenního semináře se účastníci naučí rozpoznat správnou biomechaniku koně a jak ji rozvíjet při lonžování, práci ze země a také pomocí cílených posilovacích cvičení. Naučí se rozeznávat tělesné nedostatky a pohybové vzorce koně, aby podle toho byli schopni vytvořit tréninkový plán na míru. V praktických lekcích si osvojí několik základních bodyworkových technik, které koni umožní plně a zdravým, vyváženým způsobem pracovat s jeho tělem. Lektorky jsou si vědomé toho, že dosažení plného atletického potenciálu a zároveň udržení těla a mysli koně zdravými, je obtížný úkol, se kterým mnoho majitelů koní zápasí. K tomu, aby se to podařilo, je třeba trénovat nejen mysl koně, ale také jeho myofasciální a nervový systém. Toho se dá dosáhnout vyváženou kombinací správného tréninku a aplikací bodyworkových technik.

>>> Kurz bude veden v Anglickém jazyce a bude TLUMOČEN do češtiny, nemusíte se tak bát jazykové bariéry :) <<<

PASOVÁNÍ UŽDĚNÍ
pod vedením Kristiny Koudelové

O ČEM TO BUDE?

Úryvek zamyšlení o pasování uzdeček od Kristíny:
"Bohužel se v rámci své práce bodyworkera, manuálního terapeuta, pro koně i trenéra poměrně často setkávám s ne úplně padnoucím vybavením na hlavě koně. V praxi jsem si ověřila, jak velké problémy může koni způsobit jen nevhodně umístěná přezka lícnice - problémy s přistavením, ohnutím, opakované blokace týlu, nebo nevhodný tvar nátylníků - házení hlavou, přehnaná citlivost při dotyku kolem týlu a uší. Nevhodně zvolená velikost uzdečky, špatně umístěný nánosník, moc malá čelenka... fasciální restrikce na hlavě koně, citlivý TMJ, blokace jazylky, alternace pohybu koně - i to dokáže ovlivnit nesedící uzdečka. Na to téma bylo uděláno již několik studií. Ať už se na tuto problematiku díváme z pohledu welfare, nebo pohledu získání lepšího hodnocení v drezúrní soutěži - má smysl to řešit. Tlakové body pod nátylníkem a nánosníkem dokáží změnit rozsah pohybu hrudních i pánevních končetin v rozmezí 3 - 4 %. Je to málo, říkáte si? Drezúrní závody se vyhrávají i v desetinách procent  A kůň jistě ocení eliminaci nepříjemných tlakových bodů."

Během kurzu projdeme možnosti a pravidla pasování uzdeček, ale také udidel. Zároveň se podíváme i prakticky na demo koních.

Více informací o lektorce naleznete ZDE.

KDY: 
29. - 30. 7. 2023

CENA:
4500 CZK

KURZ JE AKTUÁLNĚ ZAPLNĚN.

MŮŽETE SE REGISTROVAT JAKO NÁHRADNÍK.

ÚVOD
PROGRAM

CO SE DOZVÍM?

Základní anatomii hlavy koně, pravidla pro pasování a výběr uzdeček, ale i ohlávek a udidel.

BUDE SOUČÁSTÍ I PRAXE

Ano, poznatky z teoretické části aplikujeme na několika demo konících na místě.

CO POTŘEBUJI
K ÚČASTI?

Zápisník, propisku, pastelky, dobrou náladu a můžete vzít i své uzdečky (jak udidlové tak bezudidlové) a případně i udidla

PRO KOHO JE KURZ VHODNÝ?

Pro každého, kdo se chce dozvědět něco více o výstroji, kterou na koně pasuje. O jeho anatomii a vůbec chce být svému koni lepším a vzdělanějším majitelem.

FAQ

CHCI SE ZÚČASTNIT

Počet míst je velice omezený (10)! Registrujte se prosím včas.

REGISTRACE

VSTUPNÉ

CENA:
4 500 CZK

Teorie 

Praktické demonstrace

Drobné občerstvení

Užívání zázemí

Vstupné nezahrnuje:

ubytování 

stravu (oběd)

Za výše uvedené položky neručí organizátoři.

Pro registraci  prosím vyplňte níže uvedený formulář.

Registrace se stává závaznou až po uhrazení kurzovného.

(pokyny Vám budou zaslány emailem)

V případě zrušení kurzu organizátory Vám bude kurzovné vráceno v plné výši.

V případě, že se kurzu z jakéhokoliv důvodu nebudete moct zúčastnit, je iniciativa, tedy hledán náhradníka, na Vás, jinak kurzovné propadá.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem komunikace a organizace tohoto kurzu.

bottom of page