Mnoho jezdců po celém světě trpí běžnou nemocí: strachem v sedle. Strach v sedle se často zvětšuje s rychlejšími chody koně nebo se objevuje pouze v nich.
Když se díváme na koně, je pro mnohé z nás náročné rozeznat v jaké pozici kůň nese hlavu. Proto zde máme velmi jednoduchý způsob, jak to zjistit.
Tohle by neměla být radikální myšlenka a rozhodně by na ni nemělo být pohlíženo negativně, jak tomu bohužel často je.
Posedlost pozicí hlavy koně naplnila trh „pomůckami“ a nástroji, které vytváří falešný rámec s nulovým ohledem na zbytek těla koně.
Mnoho trenérů hovoří o "dlouhém krku", či "protaženém" krku, ale co to ve skutečnosti znamená?
Separační úzkost je častým problémem u mnoha koní. Ve většině stájí je alespoň jeden kůň, který je protestuje proti odvedení ze stáda nebo naopak panikaří, když odvedou jeho kamaráda. Proč se to děje? A proč jsou na tom někteří koně hůř než jiní?
Jako veterinářka specializující se na rehabilitaci koní hledám odpovědi již více než 18 let. Úplně první otázkou, kterou jsem si položila byla: „Proč tolik koní chromne a proč se průměrná „živostnost“ holandských teplokrevníků pohybuje kolem 7–8 let?
Je tu znovu to roční období. Kritický čas, při kterém v každém majiteli koně panují obavy ohledně pastvin a travin, které jejich miláček spásá a to i přesto, že jejich kůň netrpí nadváhou či nikdy neměl žádné metabolické problémy.
S ohledem na rostoucí počet koní s nadváhou majitelé dnes častěji sahají k náhubkům jako řešení omezení příjmu energie svých koní. Jaké výhody a nevýhody tyto regulátory příjmu potravy mají, jak je správně nastavit a jak na ně koně nejlépe zvyknout?
Bolestivý hřbet je velmi častým problémem u jezdeckých koní, ale bohužel bývá jezdci často opomíjen. Moc tomuto ani nenapomáhá fakt, že koně se přirozeně snaží bolest maskovat, a tak často „oklamou“ své majitele, kteří si pak myslí, že je vše v pořád